شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰
کد مطلب : 10197
مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، صنعت توسعه نیشکر را یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی که نتایج بی‌شماری در تولید محصولات راهبُردی داشته است، دانست و گفت: امسال نشانه‌های خوبی از تحقق رشد تولید در واحدهای نیشکری دیده می‌شود و مدیران باید با تمام توان تلاش کنند فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه عملیاتی شود.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، دکتر افشار فتح‌الهی در نشست هیئت مدیره شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با مدیران و معاونان شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ظهار داشت: اقدامات مهم و مؤثری در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی هم در حوزه اشتغال و هم در تولید محصولات متنوّع نیشکری انجام شده که مایه افتخار است.

وی ضمن قدردانی از برنامه‌ریزی مدیران و تلاش‌های پرسنل و کارگران این مجموعه صنعتی برای حرکت در مسیر خودکفایی کشور در تولید محصول راهبُردی شکر و سایر محصولات نیشکری، تاکید کرد که این حجم از اقدامات و فعالیت‌ها که در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی شکل گرفته بی‌نظیر است.
 
نیشکر صنعتی راهبردی در کشور است
تاثیر فعالیت‌های شرکت توسعه نیشکر در اقتصاد و صنعت کشور، از دیگر محورهای سخنان مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در این نشست بود. دکتر فتح‌الهی شرکت توسعه نیشکر را شرکتی راهبُردی قلمداد کرد که هم در سفره مردم و هم در اقتصاد کشور سهم مهم و تاثیرگذاری دارد و در حوزه تولید محصولات متنوّع نیز به بهترین شکل ممکن عمل کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای قطع وابستگی کشور به واردات شکر، ابراز امیدواری کرد که با توجه به ظرفیت بزرگ صنعت نیشکر در خوزستان و روند مطلوب این مجموعه صنعتی، می‌توان با برنامه‌ریزی، نه تنها کشور را از واردات شکر بی‌نیاز کرد، بلکه به یکی از صادرکنندگان این کالای راهبردی در منطقه تبدیل کرد.
 
فرصت‌های بی‌شمار صنعت نیشکر در تولید محصولات نیشکری
مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در ادامه به اقدامات متنوع تولیدی در واحدهای هشتگانه توسعه نیشکر اشاره کرد و گفت: هر کدام از واحدهای نیشکری در چند حوزه تولیدی فعالیت دارند و در کنار تولید شکر، کارهای ارزشمندی در تولید صنایع جانبی نیز در حال انجام است.

دکتر فتح‌الهی نیشکر را محصولی پُربار برشمرد که هیچ چیز دورریختنی ندارد و از پسماند آن نیز محصولات متنوّعی تولید می‌شود و فرصت‌های فراوانی را پیش‌روی این صنعت گذاشته است.
 
فعالیت در عرصه نیشکر یک جهاد اقتصادی است
وی فعالیت در عرصه تولید بخش‌های کشاورزی و صنعتی را یک «جهاد اقتصادی» دانست و ضمن قدردانی از فعالیت همه مدیران و کارگران، گفت: اعتقاد دارم همه کسانی که در این صنعت بزرگ در تولید محصول مهم و راهبردی شکر فعالیت می‌کنند، جهادگران اقتصادی سنگر تولید هستند و این یک توفیق الهی است. تلاش برای افزایش کمی و کیفی تولیدات نیشکری، بخش دیگری از سخنان مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در این نشست بود. دکتر فتح‌الهی تاکید کرد که مدیران نباید به این حدّ از تولید قانع باشند بلکه با اتکا به توان داخل، باید برای افزایش کمی و کیفی تولید برنامه‌ریزی کنند.
 
صنعت نیشکر در مدار دانش
وی در ادامه با بیان اینکه صنعت نیشکر باید در مدار دانش حرکت کند، تاکید کرد: جوانان، دانشمندان و متخصّصین ایران اسلامی ثابت کرده‌اند که می‌توانند در مرزهای دانش در سطح جهانی حرکت کنند؛ صنعت نیشکر باید از این ظرفیت عظیم برای ارتقای خود استفاده کند.

تلاش مدیران برای تحقق شعار سال
تلاش برای تحقق شعار سال، موضوع دیگری بود که مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا ضمن تاکید بر آن، خواستار برنامه‌ریزی هر چه بهتر مدیران برای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در رشد تولید شد. دکتر فتح‌الهی با بیان اینکه حرکت در مسیر شعار سال، یک تکلیف شرعی و قانونی است، افزود، صنعت نیشکر در تحقق رشد تولید می‌تواند نقش‌آفرینی کند و کشور را در مسیر خودکفایی قرار دهد.
 
به گفته او، امسال نشانه‌های خوبی از تحقق رشد تولید در واحدهای نیشکری دیده می‌شود و مدیران باید با تمام توان تلاش کنند فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه عملیاتی شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه بیشتر مدیران به وضعیت رفاهی و معیشتی پرسنل نیشکر و نیروهای متخصّص شد. دکتر فتح‌الهی به نقش کلیدی نیروی انسانی در تعالی و پیشرفت صنعت نیشکر اشاره کرد و گفت، با توجه به شرایط اقتصادی، انتظار می‌رود مدیران نیشکر از همه پرسنل که در عرصه مقدس تولید فعالیت می‌کنند پشتیبانی نمایند.
 
تولید محصولات باکیفیت با راه‌اندازی بخش تحقیق و توسعه
راه‌اندازی بخش تحقیق و توسعه در همه واحدهای نیشکری، بخش دیگری از محورهای سخنان مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا بود. دکتر فتح‌الهی خطاب به مدیران واحدهای نیشکری تاکید کرد که بخش تحقیق و توسعه را در شرکت‌های خود فعال کنند تا محصولی باکیفیت به بازار عرضه شود.

وی نقش موسسه آموزش و تحقیقات توسعه نیشکر را در پیشبرد اهداف این صنعت مطلوب ارزیابی کرد که توانسته تحوّلی در این عرصه ایجاد و مسیر شرکت را در دستیابی به اهداف هموار کند. مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در ادامه بر نوسازی و بهسازی خطوط تولید تاکید کرد و گفت، نباید اجازه دهیم خطوط تولید مستهلک شود و پیش از استهلاک باید با استفاده از توان داخلی شرکت‌های مختلف صنایع نوین و دانش‌بنیان‌ها خطوط تولید کارخانه‌ها را ارتقا داد.
 
قدردانی از فعالیت‌های علمی مدیرعامل توسعه نیشکر
دکتر فتح‌الهی در بخش دیگری از سخنان خود، دکتر ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر را از چهره‌های علمی صاحب‌نظر و توانمند در عرصه کشاورزی و مدیریت منابع آب دانست که توانسته در این چند سال، تحوّلی در صنعت نیشکر ایجاد کند. وی بار دیگر تاکید کرد که با استفاده از تجربه‌های متخصصین نیشکری و توان شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان باید به سمت نوسازی و بهسازی خطوط تولید بریم چرا که این کار آینده صنعت نیشکر را تضمین می‌کند. 
 
تاکید بر شفافیت و انضباط مالی در واحدهای نیشکری
به گفته دکتر فتح‌الهی، ورود صنعت نیشکر به بورس، اتفاق مهمی است که در حال رقم خوردن است و این قدم بزرگی است که در دوران مدیریت دکتر ناصری اتفاق افتاده است؛ شفافیت و انضباط مالی در همه مجموعه های نیشکری باید اولویت اصلی باشد. 
 
 
https://mapouya.com/vdchqznz.23nvwdftt2.html
جالب است ۰
نام شما
آدرس ايميل شما